Liny Stalowe Brugg sp. z o.o. sp.k.

Zawiesia

Produkujemy zawiesia linowe, łańcuchowe, pasowe i kombinowane.

Zawiesia linowe nadają się do ładunków o gładkiej, zaolejonej lub śliskiej powierzchni. Natomiast zawiesia linowe z hakami stosuje się jako połączenie żurawia czy suwnicy z uchami ładunkowymi. Zawiesia linowe nie nadają się do materiałów o ostrych krawędziach i gorących.

W przypadku zawiesi linowych należy pamiętać, że większość połączeń końcowych liny zmniejsza minimalną wytrzymałość liny na zerwanie. Jedynie połączenia linowe zalewane przenoszą 100% MSZ minimalnej siły zerwania liny. Tworzenie połączeń końców liny za pomocą węzłów jest niedozwolone, ponieważ nośność liny znacznie zmniejsza się w wyniku dużego nacisku powierzchniowego i załamań. Splotki i druty są ściskane w taki sposób, że połączenie liny nie jest już gwarantowane.

Zawiesie kombinowane linowo/łańcuchowe jest stosowane do transportu stali profilowej i na placach budowy, gdzie łańcuch o dużych gabarytach jest używany do łapania ładunków o ostrych krawędziach, a lina służy do przeciągnięcia łańcucha pod ładunkiem. Nie nadaje się do ładunków gładkich i śliskich.

Zawiesia łańcuchowe stosuje się do materiałów gorących, ładunków, które nie są śliskie i przedmiotów o ostrych krawędziach. Łańcuchy z hakami stosuje się jako połączenie pomiędzy hakami żurawia czy suwnicy i uchwytami ładunku. Nie nadają się do gładkich i śliskich ładunków.

Zawiesia pasowe i wężowe stosuje się do ładunków szczególnie śliskich lub wrażliwych, np. rolek, wałów, części gotowych, części malowanych. Nie nadają się do ładunków o ostrych krawędziach i gorących.

Liny z włókien naturalnych i liny z włókien syntetycznych stosuje się do ładunków wrażliwych na nacisk i stosunkowo lekkich, np. rury, elementy grzewcze/wentylacyjne, części o powierzchniach wrażliwych na nacisk. Nie nadają się do ładunków o ostrych krawędziach i gorących.

Więcej informacji znajdziecie Państwo w naszym katalogu „Lifting equipment catalogue” na stronach 110-291.