Liny Stalowe Brugg sp. z o.o. sp.k.

Liny stalowe

Liny stalowe składają się z różnych drutów stalowych. Poszczególne druty przetwarzane są na splotki. Następnie kilka splotek jest splatanych w rdzeń liny, wokół którego w końcowym procesie (ostateczne splatanie) owijane są zewnętrzne splotki. Niektóre konstrukcje linowe mają plastikowe części wewnętrzne. Przed ostatecznym splotem, w dalszej fazie pracy, w specjalnym procesie, na rdzeń liny nakładany jest płaszcz z tworzywa sztucznego. Oczywiście ważne jest zapewnienie wystarczającej ilości smaru wewnątrz liny.

W zależności od sposobu splotu drutów w linie rozróżniamy wiele konstrukcji liny stalowej. Wszystkie nasze liny są linami bez naprężeń wewnętrznych (liny odprężone)

  • Standardowe liny stalowe o konstrukcji 6×7 . 4×3 . 6×4 . 6×7
  • Standardowe liny stalowe o konstrukcji FLEX 6×19
  • Standardowe liny stalowe powlekane w otulinie z tworzywa
  • Standardowe liny stalowe o konstrukcji 6×7 czarne . 6×19 czarne
  • Standardowe liny stalowe o konstrukcji WSH . 6×31 . 6×36 . 6×41
  • Standardowe liny stalowe wewnątrz z przewodami elektrycznymi
  • Standardowe liny lina kotwiczna. 1×7. 1 x 12. Lina wiążąca. 1×7
  • Standardowe liny nierdzewne NOX 1 x 7 . 1 x 19 . 6 x7 . 6×19 . 6×36

Obecnie wszystkie liny różniące się od lin standardowych nazywane są linami specjalnymi. Poniżej określono, co wyróżnia liny DIEPA i czyni je liderem na rynku od dziesięcioleci: · Specjalna konstrukcja liny · Dokładne, szczegółowe obliczenia struktury liny przy użyciu nowoczesnych programów komputerowych, z uwzględnieniem wartości empirycznych z kilkudziesięciu lat produkcji lin · Przetwarzanie wysokiej jakości pojedyncze druty · Obróbka wysokowydajnego i sprawdzonego smaru do lin · Produkcja półproduktów i wyrobów końcowych na zoptymalizowanych grupach maszynowych · Wykwalifikowana kadra specjalistyczna, w tym część z bardzo wysokim stopniem specjalizacji

Więcej informacji znajdziecie Państwo w naszym katalogu „Lifting equipment catalogue” na stronach 22-55.